logo

Nabízíme

Jezdecká škola

Komplexní, přehledný výcvik jízdy na koni. Výborné zázemí, profesionální přístup i bohaté profesní zkušenosti trenéra zaručují klientům kvalitní výuku dle jejich ambicí a možností.

Jezdectví chápeme jako ucelený obor s historicky dovršeným vývojem. Proto výuka sestává jak z částí praktických, tak i z teoretického a historického školení jezdce, aby pochopil kořeny na kterých je současné evropské jezdectví postaveno.

Snažíme se o propojení klasického ježděnísportu.

Naším cílem je být koni rovnocenným partnerem. Jezdeckou školu chápeme ve třech úrovnostních stupních:

  • základní
  • střední
  • vysokou


Kompenzační jízda na koni

Bez omezení věkem nabízíme systematický jezdecký výcvik jedince zaměřený na korekce vad pohybového ústrojí, jakož i psychickou vzpruhu.

Jízdou na koni pomáháme kompenzovat problémy spojené se sedavým zaměstnáním a špatnými pohybovými návyky.

Kompenzační jízda je vhodná i pro zvýšení psychické pohody klienta - bezpečnost a maximální pozitivní efekt je pro nás prioritou.

Jedná se o individuálně sestavené hodiny dle konkrétních nároků a možností klienta. S diagnózou problému a sestavením plánu pro jejich kompenzaci vám pomůže náš školený fyzioterapeut.


Momentálně nám čerpá terapeutka mateřskou dovolenou, kompenzační jízdy jsou pozastaveny

Ježdění pro děti

Jezdecká škola hrou - pro děti do 12 let nabízíme speciální program výuky. Hravý a pozitivní přístup k základům jízdy na koni pomůže dětem odbourat stres a nervozitu, zlepší jejich pohybové schopnosti a dá jim opravdu kvalitní základ pro budoucí výcvik v rámci jezdecké školy

Děti se u nás na lonži naučí správnému držení vlastního těla při jízdě a osvojí si základní povědomí o koňském pohybu a jeho efektu na pohyb jezdce. Lekce jsou vedeny individuální rodinnou formou. Pro každé dítě vytvoříme individuální řešení dle jeho schopností.

Jezdecký kroužek

Pro děti od 5 do 15 let probíhají každý týden pravidelně v úterý, čtvrtek a pátek jezdecké kroužky. Přihlásit se můžete kdykoliv během roku.

Aktuálně je na všech kroužcích obsazeno

KDY: každé úterý 15 - 17 (1 volné místo), čtvrtek 15- 17 (obsazeno) a každý pátek 15 - 17 (1 volné místo)

SEBOU: přilbu (jezdecká/cyklistická, možno zapůjčit), pevná obuv s hladkou podrážkou (ideálně s náznakem podpatku), kalhoty s dlouhými nohavicemi (legíny/tepláky), triko s rukávem (dlouhý/krátký), doporučujeme ochranou bezpečnostní vestu odpovídající velikosti, ve stáji máme dvě na zapůjčení, ale nemůžeme zaručit, že bude sedět na konkrétní postavu, různí výrobci mají různé střihy, další oblečení dle počasí.

NÁPLŇ: Děti poznají zábavnou formou koně a další zvířátka. Naučí se poznávat přírodu kolem statku, jak se o zvířátka starat, čím a jak je krmit a co naopak v jejich přítomnosti nedělat. Naplní bude také teorie. V případě nepříznivého počasí je k dispozici velká klubovna. K dispozici je i vybavená kuchyňka, šatna, sprcha a WC. Rádi přivítáme i rodiče :)

CENA: 1500 Kč/měsíc

Těšíme se na Vás :).

Přihláška ke stažení zde: JEZDECKÝ KROUŽEK - PŘIHLÁŠKA v pdf

Exkurze pro školy a školky

Přijeďte k nám do Trojanova Dvora na prohlídku stájí, seznámení se s koníky a ostatními zvířátky na statku.

Naše exkurze jsou vhodné pro děti ze škol i školek. Jede k nám autobus z Prahy i Kladna, zastávka je přímo u našeho statku. Děti se seznámí se zvířátky i s prací na statku, mohou si i zkusit, co taková práce obnáší a když budou chtít, svezeme je i na koních nebo ponících. Cena - 50 Kč/ dítě


Jezdecká škola Trojanův dvůr
Noutonice 1, Lichoceves 252 64
telefon: 602 112 509 (Radek Prokopius)
e-mail: prokopius@trojanuvdvur.cz

© 2016 Jezdecká škola Trojanův dvůr
generální sponzor Verale s.r.o. Engineering
partnerské fitness centrum Gym Hardcool
jezdecký klub Horsemane