logo

Semináře

Semináře, které nabízíme:


Úvod

Když jsem se před roky vracela do sedla po dlouhé pauze, nebyla jsem schopná zvládnout a „usedět“ pracovní klus. Problém přetrvával, přestože jsem se snažila na zlepšení opravdu pracovat.

Pak jsem se setkala s Radkem Prokopiusem a poprvé zažila zcela odlišný přístup k výuce ježdění.

Poprvé mi někdo pořádně vysvětlil biomechaniku pohybu koně a začal mě učit, jak na ni správně reagovat. Velmi mě překvapil svým individuálním přístupem a znalostí lidského těla a spoustou rad, jak se poprat s vlastní tělesnou schránkou. Jako fyzioterapeutku mě to velmi zajímalo, začala jsem shromažďovat informace, intenzivně na sobě pracovat a spolu s Radkem vyvíjet soubor cvičení na koni i ze země určený ke zlepšení sedu a posléze zlepšení ježdění jako takového.

Pochopila jsem, jak moc mi moje vlastní tělo bránilo v dalším posunu. Konečně jsem viděla výsledky, což mě motivovalo zpracovat teoretické podklady, metodiku dále prohloubit a pomoc jsme brzy nabídli i dalším zájemcům.

Tím se na základě našich zkušeností zformoval seminář Zlepši si sed, který je určen právě vám – Jezdcům, abyste i vy mohli pochopit, jak cíleně, efektivně pracovat na zlepšení vašeho sedu a postupně tak stavěli správné a pevné základy kvalitního ježdění.

Petra Urbancová


Co je potřeba pochopit

Od narození jsou naše těla neustále ovlivňována naším způsobem života.

Ať už celé dny v práci sedíme, nebo jsme aktivní, budeme někde přetíženi. Svou roli mají i úrazy, onemocnění, psychický stav.

Ruku na srdce, kdo z nás si udělá dostatek času na to, aby svému tělu vrátil to vše, čím nám slouží. Všechny bolesti, nepohodlí, nerovnováhy se nezbytně projeví na našem ježdění.

Je třeba své tělo vrátit co nejvíce k fyziologickému stavu. Takovému, aby samo o sobě fungovalo co nejlépe, umět ho vnímat a pak dále zlepšovat vše, co k ježdění potřebujeme Každý z nás je individuální, proto neexistuje jedna univerzální cesta a návod platný pro každého. Někdy stačí naučit se se svým tělem pracovat, někdy je potřeba zásah fyzioterapeuta. V každém případě je odborná pomoc pro správné nasměrování a vedení na místě.

Komu jsou semináře určeny

Jednoduše všem jezdcům bez rozdílu. Ať už jste rekreační jezdec nebo závodíte, vždy stavíte na kvalitním sedu. I pokud již kvalitní základ máte, je stále potřeba na vlastním těle pracovat.

Jak pracujeme?

Jaké jsou benefity?Reference

Milý Radku, milá Petro,

sice se zpožděním, ale přece jen bych vám chtěla poděkovat za brilantní vedení kurzu v Noutonicích. Nejenom, že jsem si užila báječný víkend v milé společnosti, zpříjemněný bonusově krásným počasím, mohla se během toho prvního říjnového víkendu svézt na třech báječných koních, ale hlavně jsem se něco důležitého dozvěděla a zažila na vlastní kůži.

Že mám nejrůznější fyzická omezení, která mi nutně brání v tom sedět na koni tak, jak se má, to dobře vím, krátké nohy, krátké ruce, přes 20 let práce u počítače, velmi jednostranná námaha, ledabylý přístup k vlastnímu tělu, to se muselo nějak podepsat. Povolné břišní svaly, tuhá ramena, zatuhlé kyčle ... Pak tu jsou i psychická omezení: musím všechno udělat hned, teď, najednou - to nestihnu, to nedokážu - ale když se zatnu, tak třeba jo. Chyba.

Tady mi asi víkendový seminář otevřel oči nejvíc, pomohl mi uklidnit se. Na všechno jsme měli spoustu času. (Petro, má tvoje trpělivost a pozitivní naladění vůbec nějaké hranice?) Jak bylo fajn sednout si na koně, zavřít oči a chvíli "jen" dýchat! Jak bylo úžasné zjistit, že po důkladném rozcvičení jsou najednou některá omezení, které jsem si myslela, že je zkrátka mám už natrvalo, odstranitelná. Co mi ale způsobilo největší blaho, byl pocit, že i koníček můj drobný pokrok kvitoval a začal pracovat mnohem ochotněji, i když já jsem vlastně ani nic moc nedělala. Chci si ten pocit uchovat co možná nejdéle a proto teď cvičím skoro každý den. A dýchám.

Takže ještě jednou, Petro a Radku, byli jste skvělí, bylo to skvělé. Díky moc. Na příští seminář se mnou zase, prosím, počítejte. Je to určitě moc dobrá věc a je dobré si to zopakovat tak často, jak je to jen možné.

Mějte se moc fajn,

Bára


O víkendu jsem se zúčastnila semináře ZLEPŠI SI SED. A jaké jsou mé pocity a dojmy? Jsem nadšená! Jsem vděčná lidem, kteří se mi tam maximálně věnovali, a kteří se mnou měli ohromnou trpělivost. Mám spoustu domácích úkolů, takže... "Musím jít víc do sebe a ještě víc makat... " A možná se jednou naučím dobře jezdit... No i když do toho ještě daleko, aneb jak to psali na equichannelu: "Zhruba za 30 let z nás mohou být experti. Ovšem už po patnácti letech můžeme být alespoň na půl cestě, samozřejmě za předpokladu, že se „neflákáme", ale opravdu trénujeme. Není to skvělé? :-)"

Iva B.


Ahoj Petro,

díky moc za páteční a sobotní seminář, byla jsem vážně nadšená, spoustu věcí jsem si zažila a pochopila a naučila. Rozhodně to bylo pro mě moc přínosné a navíc příjemné, tak se mnou příště prosím zase počítej. Bylo to moc fajn. Byla jsi moc fajn. Díky.

B.Jezdecká škola Trojanův dvůr
Noutonice 1, Lichoceves 252 64
telefon: 602 112 509 (Radek Prokopius)
e-mail: prokopius@trojanuvdvur.cz

© 2016 Jezdecká škola Trojanův dvůr
generální sponzor Verale s.r.o. Engineering
partnerské fitness centrum Gym Hardcool
jezdecký klub Horsemane