logo

Hobby parkury Gabrielka

30.09.2017

Naše dvojice si nenechaly ujít hobby závody na Gabrielce, kam se vždy rádi vracíme díky skvělé atmosféře a organizaci zavodů.

Sobotní krásný podzimní den vyjely reprezentovat náš jezdecký klub Agáta F. s Purgettou, Mája K. s Marikou a Romana V. se Soleou.

Všechny tři se účastnily soutěží stupňovaných obtížností do 80 a 90 cm.

Jako první z naší trojice startovala Agáta s Purgettou, které v první soutěži bohužel shodily předposlední a poslední skok. S osmi trestnými body na kontu se umístily na 22. místě z 28 startujících. Jako druhá v pořadí startovala na této výšce poprvé v životě Solea s Romanou. Solea nejspíše chtěla ukázat své kvality a první skok skočila výrazně výšše než měla, Romču to bohužel vyvedlo z rovnováhy a druhý skok Solea pro bezpečí obou vyhla. Romana ztratila rovnováhu boužel úplně a spadla. Pro ně tedy parkur skončil diskvalifikací. Posledním želízkem v ohni byla Mája, která startovala na závodech po delší době a i když nám tato dvojice s klidem chodí v domácím prostředí překážky na 100 cm, atmosféra závodů dělá své. Mája se ale nedala a parkur s Marikou projela čistě a v naprostém klidu, stačilo to na krásné 11. místo. Důležité je jezdit pro dobrý pocit a my jsme na Máju pyšní, že se nenechala svojí nervozitou ovlivnit :).

Ve druhé soutěži se opět jako první z trojice postavila Agata, vše šlo hladce, Agi podala skvělý výkon, jen se bohužel po šestém skoku s Purgettou rozešla ve směru jízdy a po pádu jí byla přivolána sanitka. Romana nám se Soleou trochu po této scéně znervózněly ale nervozitu překonaly a nakonec dojely parkur se šesti trestnými body. 4 body byly za uzavření kruhu a 2 byly za překročení času. Tento výsledek jim stačil na 13. místo. Opět jako třetí startovala Mája, pro kterou to byl první start v životě na těchto výškách. Mája předvedla s Marikou ukázkový rychlý parkur a za svůj výkon si odvezly bílou mašli za 2. místo! Moc gratulujeme :).

Ale teď zpátky k naší Agátě, kterou odvezla sanitka a na kterou myslel celý Horse Mane tým po zbytek dne. Agi už je doma a má prasklý obratel v oblasti kostrče. Jsme strašně moc rádi, že se nestalo nic horšího a přejeme Agi brzké uzdravení.


« Další novinky


Jezdecká škola Trojanův dvůr
Noutonice 1, Lichoceves 252 64
telefon: 602 112 509 (Radek Prokopius)
e-mail: prokopius@trojanuvdvur.cz

© 2016 Jezdecká škola Trojanův dvůr
generální sponzor Verale s.r.o. Engineering
partnerské fitness centrum Gym Hardcool
jezdecký klub Horsemane